Screenshot from 2024 03 05 11 10 06

Άλλη μια επιτυχημένη πορεία του 2ου ΓΕΛ Βριλησσίων στα πλαίσια των Σχολικών Αγώνων της Β’ Αθήνας υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας…. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το Σχολειο μας έλαβε μέρος στους σχολικούς αγώνες που διοργανώνει το Υπουργείο Παιδείας και μάλιστα με αρκετές ομάδες και σε διαφορετικά αθλήματα . Ειδικότερα στην Πετοσφαίριση τόσο τa αγόρια όσο και τα κορίτσια έφθασαν στις 16 καλύτερες ομάδες. Στην Καλαθοσφαίριση οι ομάδες μας είχαν σημαντική κι επιτυχημένη πορεία φθάνοντας στις 4 καλύτερες της Β’ Αθήνας . Τέλος η Ποδοσφαιρική ομάδα του Σχολείου μας έφθασε στον τελικό της διοργάνωσης και  μάλιστα μια ανάσα από την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου παίρνοντας τελικά τη δεύτερη θέση. Ιδιαίτερη μνεία οφείλει να γίνει στη εξαιρετική συμπεριφορά όλων των παιδιών του Σχολείου μας σε αυτούς τους αγώνες κερδίζοντας το χειροκρότημα και τα θερμά συγχαρητήρια από όλους, διαφημίζοντας έτσι το 2ο ΓΕΛ Βριλησσίων.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά!